"Trebuie să comemorăm trecutul nostru!"

"Trebuie să comemorăm trecutul nostru!"
Mesajul președintelui PNL Râmnicu Vâlcea, în ziua Râmnicului
Președintele PNL Râmnicu Vâlcea, Claudia Mihaela Banu despre trecut, speranță și Râmnic, la 632 de ani de la prima atestare istorică a orașului.
"Speranța - este singurul sentiment mai puternic decât frica!
Speranța ne-a fost aproape în aceste vremuri greu încercate, tuturor.
Împreună sărbătorim astăzi, chiar dacă nu în public, 632 de ani de la prima atestare istorică a orașului. Trebuie să comemorăm trecutul nostru, dar și să privim spre un viitor mai bun pentru noi toți. Orașul nostru este unul plin de oportunități, iar râmnicenii își au renumele de oameni destoinici.
Este momentul să ne unim și împreună să punem acest oraș pe harta economică a României!
La mulți ani, Râmnicu Vâlcea, la mulți ani, râmniceni - oriunde v-ați afla!"- Claudia Banu
Citește și:
- 12:53 - Anca Alexandrescu acuză Sistemul că vrea să-l elimine pe Călin Georgescu: „Are Poliția de 2-3 ori pe zi la poartă. Este pus sub o presiune inadmisibilă”
- 09:39 - Mircea Abrudean, veste bună despre OCDE: ”Suntem pe ultima sută de metri, undeva în vară, sperăm că vom avea şi decizia politică de aderare
- 09:29 - Ilie Bolojan, discuții decisive cu șefa Comisia Europeană pentru banii din PNRR: sunt în joc 231 milioane de euro
- 09:28 - Ministrul Finanțelor promite vești bune din vară: „Inflația va intra pe un trend de decelerare”. Valoarea pe care o va atinge la finalul anului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

_76bfb69ace.webp)





_f563c667c9.webp)

_c9addbe729.webp)

