CRIN ANTONESCU, DEZVĂLUIRILE MOMENTULUI LA CULISELE STATULUI PARALEL. ”ÎMI PARE BINE CĂ TANDEMUL GHIȚĂ-PONTA N-A CÂȘTIGAT CONTROLUL ASUPRA ROMÂNIEI ÎN 2024”

CRIN ANTONESCU, DEZVĂLUIRILE MOMENTULUI LA CULISELE STATULUI PARALEL. ”ÎMI PARE BINE CĂ TANDEMUL GHIȚĂ-PONTA N-A CÂȘTIGAT CONTROLUL ASUPRA ROMÂNIEI ÎN 2024”
Crin Antonescu, candidatul comun al Coaliției, face dezvăluirile momentului la Culisele Statului Paralel, într-un interviu eveniment cu Anca Alexandrescu
Crin Antonescu, candidatul comun al Coaliției, face dezvăluirile momentului la Culisele Statului Paralel, într-un interviu eveniment cu Anca Alexandrescu.
Antonescu dezvăluie planurile sale pentru campania electorală și măsurile pe care intenționează să le ia dacă va deveni președintele țării.
Crin Antonescu: Dacă prin suveranist înțelegeți un om care își dorește să promoveze identitatea țării sale în relațiile internaționale atunci sunt un suveranist. Dacă prin asta înțelegeți un om care este împotriva Europei, atunci nu sunt.
Îmi pare bine că tandemul Ghiță-Ponta n-a câștigat atunci controlul asupra României. Îmi pare rău că domnul Iohannis n-a fost un președinte așa cum ne-am dorit.
Anca Alexandrescu: De ce nu luptați cu Statul Paralel?
Crin Antonescu: Dacă-l mai găsesc acolo, voi lupta. Este limpede că oameni care au fost sau poate mai sunt în acest stat paralel zburdă liberi. Eu am spus că 3 grupuri nu vor mai face politică în România: străini, adică ce care nu sunt cetățeni români, serviciile și Justiție. Aceasta este convingerea mea și voința mea. Primul pas, prima grijă a președintelui este să se împace cu cei profund supărați, ca dvs, ca dl. Cristoiu, cu administrația americană.
VEZI LIVE TEXT/VIDEO AICI
Citește și:
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
- 18:37 - Schimbări majore la salariile bugetarilor și în sistemul de pensii, adoptate azi de Guvern
- 18:03 - Ultimatul în Coaliție. Claudiu Manda, PSD: „Ne retragem miniştrii din guvern”
- 17:16 - Bolojan nu cedează: i-ar fi spus lui Nicușor Dan că rămâne în funcție - SURSE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











