Deputatul PNL Gheorghe Pecingină: ”Cred că tiriflicul șef se află la ministerul de Finanțe”

Deputatul PNL Gheorghe Pecingină: ”Cred că tiriflicul șef se află la ministerul de Finanțe”
Combaterea prețului la carburanți naște tensiuni în coaliția de guvernare. Deputatul PNL Gheorghe Pecingină susține că soluția se află la ministerul de Finanțe, nu la cel al Energiei.
Combaterea prețului la carburanți naște tensiuni în coaliția de guvernare. Deputatul PNL Gheorghe Pecingină susține că soluția se află la ministerul de Finanțe, nu la cel al Energiei.
„Sunt puțin uimit. De fiecare dată pe Ciolacu îl ia gura pe dinainte. (...) Cred că este atributul ministrului de Finanțe. Dar cred că tiriflicul șef se află la ministerul de Finanțe. Nu are legătură cu ministerul Energiei”, a spus Pecingină, la un post TV, în timp ce comenta responsabilitatea ministerului care ar putea influența prețul final la combustibil.
„De ce dăm doar vina pe ministerul energiei? Nu poate să modifice codul fiscal Virgil Popescu. Lucrurile sunt în altă ogradă. Plafonarea, accizele nu țin de ministerul Energiei.
Există o cerere foarte mare. Credeți că aceste mari companii o să-și vândă marfa la noi? Poate ne trezim că avem probleme cu angajații de la aceste companii”, a conchis Pecingină.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:49 - Soluția lui Călin Georgescu pentru criza politică din România: „Guvern de Reconciliere Națională”. Ce partide ar trebui să facă parte VIDEO
- 21:34 - Călin Georgescu: „România va înlocui conductele de petrol cu conducte de apă”. Profeția despre prăbușirea alimentară a Europei
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











